- ככה מריצים היום טקסט -

עיצוב ספרים וכריכות

אנו בטקסט רץ מעניקים שירותי עיצוב כריכות לספרים ברמת-על, וכן עיצובי שערים, עיצוב פנים הספר (בנפרד מעבודת העימוד), ולבסוף – עיצוב מודעות פרסום לספר

אם אתם עומדים לקראת הוצאת ספר – נשמח מאוד לשוחח אתכם, להעניק לכם ייעוץ מקצועי מאת מעצב ספרים מקצועי ללא התחייבות, וכן לעניין אתכם בשירותים שלנו כבחרה מעצבת ספרים בעלת ניסיון.

במאמר הבא תוכלו לקרוא על עיצוב כריכה לספר שלכם ועל עיצוב ספרים באופן כללי, לאסוף תובנות ולהחכים. תיהנו!

עיצוב כריכה לספר – למה עיצוב ספרים וכריכות כל כך חשוב?

אמרו חז"ל "אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בו". מדבריהם למדנו שהאינסטינקט הראשוני של האדם הוא – להסתכל בקנקן, ולא בטוח שרוב בני האדם אמצו כהרגל את דעתם זו, והם דווקא כן מסתכלים בקנקן באופן טבעי. 

דורנו הוא "דור הקנקנים". כיום ישנה חשיבות רבה יותר מתמיד למראה החזותי של מוצרים בכלל וספרים בפרט, הן על השולחן בבית וכל שכן על המדף הססגוני בחנויות הספרים.

כאשר מדובר על עיצוב ספרים, או לצורך עניינו, עיצוב כריכות לספרים, המציאות מלמדת כי ספרים עם עיצוב כריכה מושך – עשויים למכור הרבה יותר מספרים בעלי עיצוב בנאלי, זאת ללא כל קשר לשאלה איך נכתב הספר.

בתהליך רכישת ספר ישנם כמה שלבים, כותב כריס אנדרסן, נשיא ואוצר ראשי TED

  • הראשון – שלב בן שנייה אחת, ובו על הכריכה לגרום לקורא הפוטנציאלי לעצור את עיניו דווקא על ספר זה, מבין כל עשרות הספרים שעל השולחן.
  • השני – שלב בן חמש שניות, ובו תפקיד הכריכה לגרום לאותו אדם להרים את הספר ולעלעל בו.
  • השלישי – שלב בן דקה עד חמש דקות, ובו הכריכה בשילוב עם עיצוב הפנים וכמובן – התוכן, יובילו את הקורא להחלטה.

השפעת הכריכה על מכירת הספר היא משמעותית מאוד, וכשמדובר בספר שנקנה כמתנה – השפעת הכריכה על המכירה תהיה כמעט קריטית.

איזה סוגי כריכה לספר יש?

באופן כללי הכריכות מתחלקות לשני אפיקים מרכזיים; כריכה רכה וכריכה קשה.

כריכה רכה היא קלה וגמישה יותר, נוחה במזוודה וביד ומחירה זול משמעותית. עם זאת, בהנחה על שולחן היא נוטה להיסגר והיא פחות שומרת על הספר.

כריכה קשה לעומתה, מכובדת והדורה יותר, נשמרת בהובלות ובמדפי החנויות, נוחה להנחה על שולחן או על סטנד, אך היא פחות נוחה להחזקה באוויר (בקריאה על כורסה למשל) וכמובן – מייקרת את עלות הוצאת הספר.

בשני סוגים של עיצוב ספרים וכריכות קיימת חלוקה נוספת של סוגי כריכות שונות, כדלהלן:

  • כריכת צבע (פרוצס).
  • כריכת סקאי, ראה גם: הטבעות סקאי.
  • כריכת PU 
  • כריכת עור 

יש סוגים נוספים ומרתקים של כריכות, כגון כריכת בד, כריכת עץ ואפילו כריכת ברזל. תוכלו לקרוא על כל הסוגים באופן מפורט וכולל תמונות, במאמר המרתק "כמה סוגי כריכות לספרים קיימים?" בבלוג המרתק שלנו. 

איזה עיצוב כריכה לספר יתאים לספר שלכם?

נו, אז איזה עיצוב כריכות לספרים תכל'ס מתאים לספר שלי? תלוי כמובן מה אתם עומדים להוציא.

בשנים האחרונות הכריכה הרכה זכתה ללגיטימציה מרובה יותר בענפי הספרות השונים, וגם גדולי הסופרים והמדענים מוצאים את ספריהם כך. 

ניתן להוסיף עליה אוזניים פנימיות ('קלאפה' או 'דש', בשפה המקצועית), ועליהן לפרט על רזומת המחבר, ציטוטים מהספר, חוות דעת של מפורסמים ועוד. 

עיצוב ספרים

לעומתה, הכריכה הקשה הייתה ועודנה המכובדת והרצינית יותר. כריכה קשה שומרת על הספר טוב יותר, ואם אתם חושבים שהספר שלכם יבוא לידי שימוש רב ואין לכם מניעה – ודאי שכדאי להשקיע בכריכה קשה. 

אם אתם מוציאים ספר שירה, ספר דקיק, ספר בישול או אלבום אמנותי – כדאי מאוד להשקיע בכריכה קשה, וכך להכפיל ולשלש את הסיכוי שהספר יימכר. 

ישנו מוצר מיושן מעט בשם ז'קט, שהוא למעשה דף (נייר כרומו בדרך כלל) עם הדפס זהה לכריכה, שמולבש על הכריכה מבחוץ. 

בעבר הוא שימש כתחליף להדפסה על הכריכה עצמה שהייתה יקרה מאוד, אך כיום הוא רק אקט עיצובי באשר אין בו שום יתרון או חסכון ולהפך.

מתלבטים עדיין? אתם תמיד יכולים לפנות אלינו ואנו ננסה לסייע לכם בגיבוש החלטה, ללא תשלום וללא התחייבות!

השאירו פרטים ונחזור אליכם:

איך מעצבים כריכה לספר?

עיצוב כריכה לספר שאמור להימכר ייעשה אך ורק על ידי אנשי מקצוע, ובשום אופן לא על ידי חובבנים. בעיצוב כריכה צריך להביא לידי ביטוי את הרעיון שבספר אך להגישו בצורה מקורית ומושכת עין – מלאכה שלא כל מעצב יודע לבצע כראוי.

אצלנו בטקסט רץ, עיצוב כריכה לספר הוא לא יצירה עצמאית של מעצב, אלא תהליך הדרגתי של שני מומחים או יותר. בשלב הראשון ישב קופירייטר ויחשוב על רעיון עבור הכריכה. 

אחר שאנו מגיעים להבנה עם מחבר הספר על סגנון הכריכה שהוא חפץ בה, תעבור העבודה לארט-דירקטור שתפקידו רק לדמיין ולעצב בראשו את הסקיצה לפי הכללים של עיצוב כריכת ספרים ויכולת אישית, ורק בשלב האחרון יקבל המעצב את הכריכה לביצוע ולהוצאה לפועל של הרעיון.

כך אנו מבטיחים עיצובי כריכות לספרים ברמה הגבוהה ביותר בשוק, שגם קולעים לטעמו של המחבר, וגם יפות ומקוריות מספיק כדי למכור.

עבור כריכת ספרים בצבע יש להכין קובץ דיגיטלי צבעוני, שייראה כמו ההדפסה בפועל. לכריכת סקאי יש להכין קובץ גלופה, שממנו ייצרו את הגלופה שתטביע את האלומיניום המוזהב על הספר. (ראה מאמר בבלוג שלנו "מה זה גלופות").

אל לנו לשכוח כי הכריכה – היא פני הספר, ועליה להיראות בהתאם. לפני שנגשים להכנתה המעשית, כדאי ללמוד, לחשוב, להתייעץ ולשאול.

כמה עולה עיצוב כריכה?

המחירים של עיצוב כריכות לספרים משתנים מאוד לפי סוג הספר ומטרתו, האם זה כולל קריאייטיב או לא, ומה נכלל בחבילת עיצוב כריכות לספרים. 

אפשר לקבל כיוון לעלויות עיצוב כריכה והוצאת ספר בכלל, במאמר "כמה עולה להוציא ספר לאור".

אך הדרך הפשוטה ביותר היא פשוט לפנות אלינו ישירות, לספר בקצרה על הספר שלכם, לזכות בייעוץ מקצועי חינם ולקבל הצעת מחיר משתלמת לעיצוב כריכת ספרים מרהיבה לספר שלכם! 

כריכת ספרים

כל שירותי ההוצאה לאור:

הקלדה

הקלדה

עריכה

עריכה

הגהה

הגהה

עימוד

עימוד

עיצוב

עיצוב

הדפסה

הדפסה

פרסום

פרסום

הפצה

הפצה

שירותים נוספים:

תמלול

תמלול

OCR

OCR

ניקוד

ניקוד

תרגום

תרגום

מיתוג

מיתוג

הוצאה לאור טקסט רץ - מתנה לנרשמים

רוצים מתנות?

הירשמו וקבלו מאיתנו כל חודש

מתנה אמיתית ששווה כסף!

מהווה הסכמה לקבלת דיור. אפשר תמיד להסיר. 

אהבתם? תנו לייק!

רוצים לברר פרטים נוספים? דברו איתנו!

עומדים לקראת הוצאת ספר? כדאי לכם לקרוא את המאמרים האלה:

איך כותבים ספר?

איך כותבים ספר?

איך כותבים ספר? זה דומה להלחנת שירים? לציור אינטואיטיבי או לבנייה לפי תכנית אדריכלית? האם יש דרך מקצועית ונכונה יותר לחקוק מידע עלי ספר? מאמר שישנה את הספר שלכם…​

קרא עוד »

!

7 טעויות נפוצות
בהוצאה לאור של ספר

קבלו מדריך שיחסוך לכם הרבה כסף ועגמת-נפש!

תודה!

אנו נשלח למייל שלך את המדריך בהקדם.
המשך גלישה מהנה :) 

דילוג לתוכן