- ככה מריצים היום טקסט -

הפצת ספרים

כחלק ממכלול שירותי ההוצאה לאור, אנו דואגים לטפל, למכור ולהפיץ את ספריהם של המחברים המוציאים לאור דרכנו את ספריהם. 

הפצת ספרים נעשית במגוון רחב של דרכים, ואנו פועלים בכל ספר בהתאם לאופיו ולדרכים הייחודיות המתאימות להפצתו שלו. מתלבטים? פנו אלינו לשיחת ייעוץ וננסה לעזור לכם!

הפצה בחנויות ספרים

אופן ההפצה המתבקש באופן טבעי על ידי כל מחברי הספרים, הוא הפצה ומכירת הספר בחנויות. לעתים נראה כי עצם ההופעה של הספר בחנויות היא ערך חשוב למחבר, עוד לפני השאלה האם נכון לספר להיות שם. 

ברם, מתברר שלא תמיד זהו המקום הנכון לספר, ולא תמיד זה משתלם למחבר. בארץ ישנן קרוב ל-500 חנויות ספרים (הרשימה המלאה כאן) והשוק תחרותי, מגמתי ומונופוליסטי מאוד. 

ההפצה בחנויות עולה למחבר באחוזי רווח מרובים. על פי רוב החנויות מקבלות את הספר בקונסיגנציה (מכר מותנה), ומשלמות למחבר תגמול של אחוזים על כל ספר שנמכר. 

על פי רוב המחבר יקבל 50% אחוז מהמחיר הקטלוגי. ברשתות הגדולות הוא יקבל פחות; 40%, 30% ואף פחות. לפעמים גם קורה שמחבר מקבל 3 ש"ח ופחות, על כל ספר שנמכר בחנויות…

הפצת ספר היא צעד שדורש ידע, מיומנות, הבנה והיכרות השוק, ולכן כדאי לגשת אליו מתוך בחירה מושכלת ואחר התייעצות. 

הפצה ומכירה בדוכני ספרים

אופציה נוספת של הפצה ומכירת הספרים היא באמצעות דוכני ספרים. לא הכוונה לדוכנים שמציבות החנויות, אלא לדוכנים בירידים, בקניונים ועוד. 

מחברי ספרים שמוסרים הרצאות – יכולים למכור בדוכן בכניסה (או ביציאה..) מההרצאה. יש בכך פטנטים וטכניקות מרובות, וכדאי מאוד לעשות זאת בשום שכל. 

ספרי קודש וספרים תורניים ניתן למכור בדוכני י. בלוי בבתי הכנסת. זוהי אופציה שבהחלט ניתן לקחת בחשבון כשהיא מתאימה, ואם אתם מעוניינים בפרטים ובמכירה בדוכנים אלו צרו איתנו קשר ונסייע לכם.

אגב, אנו עוסקים גם בפרסום ספרים.

הפצה בחנויות ספרים - הפצת ספרים בחנויות - הוצאה לאור טקסט רץ הוצאות ספרים
הפצת ספרים בחנויות

הפצה בחנויות דיגיטל

כיום הפלטפורמה האינטרנטית הולכת וצוברת תאוצה, ומתבקש היה כי גם ספרים יימכרו בחנויות ספרים באינטרנט יותר ויותר. 

ברם, המציאות היא כי דווקא ספרים הם מוצר שפחות נמכר ברשת, ככל הנראה משום שלהתרשמות הפיזית ועלעול האצבעות על הדפים, מסייעת רבות בתהליך המכירה. 

אך כאופציית שיווק נוספת זה בהחלט יכול לבוא בחשבון, במיוחד אם מוצאים את הדרכים הנכונות לשווק את המוצר כפי שצריך. 

הפצה ומכירה עצמית

יש אפשרויות גם של הפצה עצמית, על ידי מכירה ישירה לחנויות (ועקיפת חברת ההפצה הרשמית), אך ברוב המקרים כדאי להימנע מכך כדי לחסוך טרדות ועגמת נפש. 

רוב ככל מחברי הספרים מוכרים את ספריהם גם במכירה פרטית מהבית, ואז יש יתרון בכך שהם מזדכים ברווח של 100% (במידה ולא מכרו את הזכויות).

צעד זה דורש גם ידע בשיווק, וכדאי להיעזר בעצות ומידע ממומחים כדי לייעל את תהליך המכירה העצמית מהבית. בסופו של דבר הקונה יעריך זאת גם יותר. 

במידה ואתם מבצעים הפצת ספרים מהבית בהזמנה טלפונית וכדו', יש לשקלל את עניין המשלוחים בדואר או דרך חברת שליחויות. זה עשוי לגרור כאב ראש, וקיימות אופציות נוחות הרבה יותר. 

אם אתם רוצים לשמוע על אופני הפצה שמתאימים באופן ייחודי לספר שלכם, פנו אלינו ואנו נסייע לכם בייעוץ חינם וללא הגבלה!

כל שירותי ההוצאה לאור:

הקלדה

הקלדה

עריכה

עריכה

הגהה

הגהה

עימוד

עימוד

עיצוב

עיצוב

הדפסה

הדפסה

פרסום

פרסום

הפצה

הפצה

שירותים נוספים:

תמלול

תמלול

OCR

OCR

ניקוד

ניקוד

תרגום

תרגום

מיתוג

מיתוג

הוצאה לאור טקסט רץ - מתנה לנרשמים

רוצים מתנות?

הירשמו וקבלו מאיתנו כל חודש

מתנה אמיתית ששווה כסף!

מהווה הסכמה לקבלת דיור. אפשר תמיד להסיר. 

אהבתם? תנו לייק!

רוצים לברר פרטים נוספים? דברו איתנו!

עומדים לקראת הוצאת ספר? כדאי לכם לקרוא את המאמרים האלה:

להוציא ספרים זה רווחי מחיר הוצאת ספרים טקסט רץ הוצאה לאור

להוציא ספרים זה ריווחי?

להוציא ספר זה רווחי? כמה כסף להשקיע? הרווח יכסה את העלויות? שוק הספרים לא מוצף מדי? אנשים לא הפסיקו לקרוא?… ובכן, מתברר שיש בהחלט ממה לחשוש… ​

קרא עוד »
שיאי גינס בספרים - הספרים הכי מעניינים בעולם

שיאי גינס בספרים

שיאי גינס בספרים: מהו הספר הנמכר ביותר? הספר היקר ביותר? הספר הגדול ביותר? הספר העתיק ביותר? הספר הקטן ביותר ועוד… הצצה מפעימה על שיאי עולם הספר.

קרא עוד »
איך מגדירים ספר כרב מכר רב מכר – מה ההגדרה? מה הופך ספר לרב מכר? מהי כמות העותקים שצריך למכור בשביל להיחשב ספר רב מכר? איך יודעים אם הספר שלנו יהיה רב מכר? ואיך אפשר לכתוב ספר רב מכר?

מה הופך ספר לרב מכר?

רב מכר – מה ההגדרה? מה הופך ספר לרב מכר? מהי כמות העותקים שצריך למכור בשביל להיחשב לרב מכר? איך יודעים אם הספר שלנו יהיה מטאור? ואיך אפשר לכתוב ספר כזה?

קרא עוד »

!

7 טעויות נפוצות
בהוצאה לאור של ספר

קבלו מדריך שיחסוך לכם הרבה כסף ועגמת-נפש!

תודה!

אנו נשלח למייל שלך את המדריך בהקדם.
המשך גלישה מהנה :) 

דילוג לתוכן