הוצאת ספר לאור: כל מה שצריך לדעת

תהליך הוצאת ספר לאור מלא בפרטים. לנוחותכם, ריכזנו בשבילכם את כל מה שחשוב לדעת על מוציאים לאור בישראל, על הוצאה לאור באופן עצמאי, על התהליכים והעלויות.
הוצאה לאור של ספר - כל מה שרציתם לדעת
הוצאה לאור של ספר - כל מה שרציתם לדעת

אז החלטתם להוציא לאור ספר.

הוצאת ספר לאור עתידה להשפיע על חייכם, ובזכותה תזכו להטביע חותם משמעותי בעולמנו. אך חשוב לדעת איך עושים את זה נכון.

כמה מילים על תהליך הוצאת ספר לאור

בדרך כלל מטרת הוצאה לאור של ספר היא לסייע לכמה שיותר קוראים ליהנות מהיצירה שלנו ולקרוא אותה. אך כדי שכתב יד גולמי ורעיון שהתגבש במוחו של הסופר אכן יהפוך לספר מהנה וקריא, עליו לעבור מספר גלגולים ותהפוכות.

משמעותו של התהליך כולו הוא ללטש את כתב היד, לערוך אותו באופן נכון ומתאים יותר לקהל היעד הפוטנציאלי ולפקח על השלבים השונים עד להבאתו לשיווק והפצה.

איפה מוצאים מוציאים לאור?

בישראל ישנן מאות חברות הוצאה לאור, כך שחיפוש מהיר יעלה מספר תוצאות רב. אם חיפשתם למשל הוצאה לאור ספרים בגוגל, מן הסתם מצאתם תוצאות רבות.

אך חשוב להבין שלכולן, או לרובן, ישנם מאפיינים ייחודיים, דרישות שונות וקהלי יעד משתנים, ולכן חשוב לבחור את ההוצאה המדויקת לכתב היד שברצונכם להוציא לאור.

האם כל מוציא לאור מוכן להוציא ולהפיץ כל ספר?

סביר להניח כי מספרם הרב של המוציאים לאור בישראל עונה על צורך מסוים (בכל זאת, עם הספר) ותואם את מספר הספרים היוצאים לאור בישראל מדי שנה, אך עם זאת לא כל מוציא לאור יסכים להוציא או להפיץ כל ספר.

מוציא לאור ספרים יידרש לבחון האם כתב היד מתאים לקהל היעד אליו הוא פונה, האם הוא אטרקטיבי מספיק בבסיס הרעיוני שלו, האם כדאי להשקיע בספר לאור כמות העבודה הנדרשת לליטושו, ועוד שאלות שונות שיכוונו אותו לתשובה שתינתן על ידו לכותב. 

עלויות ומחירים בענף ההוצאה לאור

כמובן שיש משקל ומשמעות גם לעלויות והמחירים של התהליך. מחד – אף אחד לא רוצה לשלם יקר, ומאידך – זול שווה זול, ואם אתם רוצים ספר שבאמת יצא לאור בצורה איכותית – אתם חייבים לפנות להוצאות הגדולות והמקצועיות יותר.

כדי לדעת מה סדרי הגודל של עלויות הוצאת ספר, הכנו לכם מאמר נפלא: כמה עולה להוציא ספר.

רוצים הצעה להוצאת ספר לאור? השאירו פרטים ונחזור אליכם!

כמה זמן לוקח להוציא ספר?

נושא הזמנים גם הוא משמעותי בהוצאה לאור של ספר. במקרים מסוימים המחבר מוכן לחכות ולהתעכב ככל שיידרש ובלבד שהתוצאה תהיה טובה ביותר.

אך יש מקרים שבהם כותב הספר רוצה להוציאו לאור במהירות האפשרית, ותוהה בשאלה כמה זמן אורך תהליך ההוצאה לאור. על כך הכנו לכם מאמר נפלא נוסף: כמה זמן לוקח להוציא ספר.

חלקי תהליך הוצאת ספר לאור

תהליך הוצאת הספר מורכב מכמה שלבים הבאים ברצף בזה אחר זה. החל מההקלדה או התמלול של החומר, עובר לעריכת טקסט והגהות, ממשיך אל תהליכי העימוד והעיצוב, וכלה בהדפסה בפרסום ובהפצה מיטבית.

כדי להכיר את התהליכים של הוצאת הספר שלכם תוכלו לקרוא את המאמר: איך מוציאים לאור ספר ראשון.

התאמה לז'אנר

בהוצאות הספרים קיימים ז'אנרים רבים. גם בספרי קודש ישנם סגנונות שונים.

ספר ילדים למשל, דורש עבודה שונה כמעט בתכלית מספר למבוגרים, וספר בישול שונה מספר על הש"ס. לכל אחד מהם נדרשות יכולות אחרות, ויש לחפש הוצאות ספרים המתאימות לז'אנר הזה, או הוצאות גדולות המחזיקות במלאי אנשי מקצוע שמתמצאים במגוון הסגנונות.

שירותי הוצאה לאור לספרים

חברות ההוצאה לאור תצענה לכם שירותים שונים הקשורים להוצאת ספר, ולהלן פירוט השירותים הניתנים על ידינו:

הקלדה, תמלול, תרגום ספרים, סריקה והמרה, עריכת טקסט, הגהת ספרים, עימוד ספרים, עיצוב ספרים, הדפסת ספרים, הפצת ספרים, פרסום ספרים ועוד.

ליווי של חברות הוצאה לאור

מעבר לשירותים הנ"ל, לביצוע תהליך הוצאת הספר על ידי חברה מקצועית ישנו ערך מוסף חשוב, של עצם הליווי הייעוץ וההליכה יד ביד לאורך תהליך הוצאת הספר.

בכל הנוגע לספרים הוצאה לאור אינה תהליך טכני בלבד, היות והעבודה הכרוכה בליטושו ועיבודו מחדש של הספר דורשת שיתוף פעולה של כמה גורמים.

מידת ההתאמה ביניכם לבין אנשי ההוצאה לאור היא זו אשר תכתיב, בסופו של דבר, את הצלחת התהליך כולו.   

האם כדאי להוציא ספר לאור לבד?

על פניו, מדוע בעצם צריך הוצאת ספרים מקצועית, כשאפשר לבצע או לצרוך את שירותי ההוצאה לאור באופן עצמאי.

אך האמת ששכירת שירותיהם של אנשי מקצוע באופן פרטי היא תהליך מורכב מאוד, הדורש היכרות מעמיקה עם הספקים הנכונים, עם המקצוע עצמו, עם אומדני זמן ומחירים, ומידע רב נוסף.

בסופו של דבר ביצוע התהליך בצורה פרטית יעלה מן הסתם הרבה יותר מהוצאת ספר דרך חברת הוצאה לאור.

על המורכבות הכרוכה בהוצאת ספר לאור ללא הוצאת ספרים מקצועית ניתן לקרוא בפירוט במאמר הוצאה עצמית של ספר – משתלם?

קווים מנחים לבחירת הוצאת ספרים מומלצת לספר שלכם

על מנת ליהנות מהוצאת ספרכם לאור, בין אם מדובר על ספר ביכורים או ספרים נוספים על אלה שכבר כתבתם, תידרשו לחפש את אותה חברת הוצאה לאור אשר תספק לכם את הביטחון הרב ביותר במה שהיא עושה מעצם ניסיונה.

מובן כי ישנה עדיפות לחברת הו"ל גדולה שהוציאה ספרים רבים עד היום, וזוכה לדירוג גבוה ולשבחים מלקוחותיה.

הוצאות ספרים לאור – היכן ניתן למצוא את שירותי ההוצאה לאור הטובים ביותר?

כדי להיות בטוחים ששירותי חברת ההוצאה לאור אותה בחרתם הם הטובים ביותר, התייעצו ובררו אודותיה ואף חפשו ספרים שיצאו באמצעותה.

בסופו של יום זכרו כי תהליך זה, על אף המורכבות שבו, יכול להיות מהנה, מעשיר ומתגמל מאוד.

רוצים לדעת עוד על תהליך ההוצאה לאור של ספרים? פנו אלינו לפרטים!

אהבתם? תנו לייק!

רוצים לדבר איתנו? (אנחנו נשמח מאוד!)

רוצים לקרוא עוד?

עימוד תורני לספר קודש, עיצוב לספרי קודש סוגים שונים - טקסט רץ

עימוד תורני לספרי קודש

עימוד תורני לספר קודש – במה הוא שונה? איך עושים אותו? מדוע הוא מבוצע דווקא בתוכנת תג? מה האתגר ביצירת קובץ 'רב-טקסט'? מדוע 'צורת הדף' לא תשתנה לעולם?​

קרא עוד »
מאמר דעה טור דעה הוצאה לאור טקסט רץ הוצאת ספרים

מאמר דעה: הדרך לשכנע באמת…

הרבה אנשים יודעים לכתוב, אך רק מעטים כותבים ברמה גבוהה באמת. לא קל לכתוב מאמר דעה, אך זוהי הצורה החזקה והאפקטיבית ביותר להציג טיעון ולשכנע | טור לאינטליגנטים שבינינו…

קרא עוד »

!

7 טעויות נפוצות
בהוצאה לאור של ספר

קבלו מדריך שיחסוך לכם הרבה כסף ועגמת-נפש!

תודה!

אנו נשלח למייל שלך את המדריך בהקדם.
המשך גלישה מהנה :) 

דילוג לתוכן